0 216 445 87 29 - 30
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
Prev
Next
surecler

SCOD TURNİKE ÜRETİM SÜREÇLERİ

Turnike üretimi zorlu bir süreçtir. Uzun tecrübeler gerektirir. Yapılan hatalardan ders alınmalıdır.

Turnike üretim sürecinde her parça titizlikle kontrol edilmelidir. CNC Torna ve dik işleme merkezleri ile her parça teknik resmine uygun olarak işlenir. Kullanılan elektronik kontrol kartı endüstri standartlarında olup turnikeni sağlıklı çalışmasında en önemli etkendir.

Turnike tasarımı konusunda günümüzün en yaygın mekanik çizim programı olan Solidworks ile Saç Kesim ve büküm analizi yapılmaktadır. Yapılan açınımlar ile gerekli üretim dataları oluşturulmaktadır.

Yine Solidworks  programı ile turnike mekanizması üç boyutlu olarak çizilip hareket halinde gerekli simülasyonları yapılmaktadır. Bu yapılan çizimler ve yine yaygın olarak kullanılan EdgeCAM programı ile Cad dataları hazırlanmakta ve parçalar bu datalar ile işlenmektedir. Tüm işlemler pc ortamında gerekli programlar ile hazırlanmakta ve tan otomatik makineler ile işlenmekte olduğu için üretimde ki hem kalite kontrol işlemi çok kolay olmakta hem de ürün kalitesi maksimum seviyeye ulaşmaktadır.

SCOD Turnikede yaptığı makine teçhizat ve yazılım maliyetleri ile  üretimde kaliteyi ne kadar önemsediğini göstermektedir.

SCOD turnikenin Tübitak desteği ile yeni bir turnike projesi yürütmektedir. Proje sonuçlandığında SCOD turnikenin çevreye gösterdiği duyarlılık ve saygı daha iyi ortaya çıkacaktır.